Menu

Czym kierować się przy wyborze fotografa na swój ślub i wesele?

Wrzesień 29, 2016 - firma, fotografia, usługi

Wybór fotografa to dość odpowiedzialna decyzja. Zdjęcia ślubne to dla wielu osób najlepsza pamiątka z jakże ważnego dnia w życiu, jakim jest dzień ślubu. fotografa na swój ślub i wesele?

Gdzie szukać fotografa na wesele?

Jeżeli wasi przyjaciele niedawno brali ślub i mieli fajnego fotografa, to warto podpytać ich o referencje. Warto także poszukać fotografa na ślub i wesele w Internecie. Warto wiedzieć, że fotografowie przeważnie fotografują na znacznie większym obszarze, niż ich miejscowość i zazwyczaj nie ma problemów, aby na przykład fotograf z Białegostoku zrealizował fotoreportaż ślubny w Warszawie, Suwałkach, czy Olsztynie, dlatego nie warto ograniczać się do fotografów tylko z okolicy.

Cena to nie wszystko

Większość uważa cennik fotografii ślubnej jako najważniejsze kryterium przy wyborze fotografa na wesele. Na rynku fotografii ślubnej możemy znaleźć ogromną ilość ofert, które diametralnie różnią się od siebie ceną. Możemy bez najmniejszego problemu znaleźć fotografa, który wykona nam fotoreportaż ślubny za 600 zł, ale i za 12000 zł. Budżet na wesele może was trochę hamować, dlatego wiadomym jest, że cena za fotorelację ze ślubu jest istotnym czynnikiem, ale nie powinna być najważniejszym, szczególnie, jeżeli chcielibyśmy mieć dobrą pamiątkę ze swojego ślubu w formie zdjęć.

Zdjęcia najważniejsze

Najważniejszą rzeczą przy szukaniu fotografa na ślub i wesele powinny być zdjęcia. Jeżeli nie podobają nam się zdjęcia wybranego fotografa, to nie spodziewajmy się, że w trakcie naszego ślubu wykona on lepsze kadry. Najważniejsze jest to, aby styl, kadrowanie, poczucie estetyki danego fotografa nam odpowiadało.

Oferta i cena na drugim miejscu

Jeżeli nie ogranicza nas budżet – nie ma problemu – szukamy fotografa, którego zdjęcia nam najbardziej pasują. W momencie jeżeli nasz budżet jest ograniczony, to warto zainteresować się w drugiej kolejności samą ceną za zdjęcia ślubne. Ogromna liczba czynników wpływa na cenę za reportaż, między innymi: to czy fotograf pracuje sam, czy w duecie, doświadczenie, prowadzenie działalności gospodarczej, ilość oddawanych zdjęć, czy w cenę wliczony jest plener, ilość odbitek, fotoksiążki lub inne ciekawe dodatki. Bywa tak, że oferta z wysoką ceną okaże się bardziej opłacalna, ponieważ niektórzy fotografowie każą sobie doliczać za dodatkowe zdjęcia poza pakietem, dłuższy czas pracy, czy sesję w plenerze.

Co jeszcze jest ważnego przy wyborze fotografa?

Oprócz ofertą cenową i portfolio bardzo ważnym elementem powinno być to, jak dogadujemy się z fotografem. Może to wydawać się jasne, ale będzie on przy Was w bardzo stresującym dniu i jego obecność nie może Was jeszcze bardziej stresować. Warto przy okazji zaznajomić się z opiniami na temat fotografa – szczególnie, jeśli ktoś z naszych znajomych korzystał już z usług fotograficznych tego konkretnego fotografa, to watro zapoznać się z ich opinią na jego temat. Wybór fotografa na wesele to dość poważne zadanie – od tego kogo wybierzemy zależy jak będzie wyglądała nasza pamiątką z naszego ślubu, dlatego warto wybrać mądrze.

Rafał W.
Duet fotograficzny Cykady.com

Dodaj komentarz