Menu

Blachodachówka – niedroga, wytrzymała i elegancka

Grudzień 13, 2016 - budownictwo, dom, firma, usługi

Jednym z bardzo wydajnych i zarazem tańszych systemów, jeśli chodzi o pokrycia dachów jest blachodachówka. Jest to system, który powstał w wyniku wzrastającego zainteresowania na pięknie prezentujące się pokrycia dachowe dachów skośnych, przy równoczesnym zastosowaniu niezwykle efektywnego i wytrzymałego systemu pokrycia. Kiedyś wykorzystywano dachówki, które robione były z betonu, cegły lub ceramiki, aktualnie z tych dwóch systemów stosuje się nadal dachówki ceramiczne, które jednak charakteryzuje dosyć wysoki koszt produkowania. Natomiast blachy dachowe imitują całkowicie gustowną dachówkę, a dodatkowo posiadają liczne, bardzo profesjonalne rozwiązania, które umożliwiają bezproblemowy montaż, jak również wieloletnie użytkowanie bez niezbędności ich wymiany.

Ogromną zaletą blach dachowych jest rzecz jasna ich solidność. W efekcie tego, że blachę poddaje się specjalistycznej obróbce zdobywa ona dużą wytrzymałość i oczywiście sztywność. W efekcie, nawet jeśli wykorzystywana jest w ciężkich warunkach klimatycznych wciąż zachowuje ona swoje wspaniałe właściwości. Co więcej, blachodachówka osiąga świetne parametry pod względem odprowadzania wody, albowiem blacha ta jest blachą ocynkowaną, a oprócz tego pokrywana jest lakierem, co umacnia jej wytrzymałość. Montowanie dachówki jest szybkie i łatwe, a wszystko dzięki specjalistycznym wkrętom montażowym.

Nowocześnie wykonane systemy dachowe na ogół oparte są o blachodachówki, w głównej mierze tam, gdzie stosuje się bardzo spadziste dachy, gdzie kluczowe jest zachowanie właściwego poziomu wytrzymałości oraz estetyki, która rzecz jasna jest także ważna.

Przeczytaj: więcej na www

 

Dodaj komentarz