Menu

Co powinieneś wiedzieć odnośnie malowania proszkiem

Kwiecień 10, 2017 - motoryzacja, usługi

Jedną z możliwości malowania stali jak również metali nieżelaznych jest użycie profesjonalnego proszku. Jest to tak zwane malowanie proszkowe. Przeprowadza się je przy pomocy specjalistycznych linii do malowania, w jakie wyposażona jest każdego rodzaju malarnia proszkowa. Tam też za pośrednictwem proszku i odpowiedniej temperatury, wykorzystując cechy magnetyczne materiału, przeprowadza się proces malowania. Naturalnie jest to zupełnie inny proces, niż malowanie pędzlem lub też nanoszenie powłoki lakierniczej za pomocą natrysku. Jest to proces znacznie bardziej wieloaspektowy, który natomiast daje nadspodziewanie korzystne rezultaty. W rezultacie uzyskuje się mocną i grubą powłokę lakieru, która ma dane właściwości.

Czym charakteryzuje się malowanie przy użyciu proszku?

Po pierwsze, ze względu na to, iż samo malowanie za pośrednictwem proszku wymaga wykorzystania właściwej technologii, powłoka w rezultacie finalnym jest niezwykle efektowna. W zależności od wykorzystania farby, czy to błyszczącej, czy też farby matowej, malowanie proszkowe felg albo pozostałych elementów stalowych i aluminiowych, odbywa się w konkretnych warunkach, a powłoka jest jasna i połyskliwa czy też matowa. Farba ta ma cechy ferromagnetyczne, przystaje bardzo mocno do powierzchni i jest znacznie bardziej trudna do porysowania i zdrapania aniżeli farby nanoszone inną metodą. W wielu malarniach stosuje się również inne chemiczne elementy, dzięki czemu jakość przeprowadzenia usługi jest nadzwyczaj wysoka.

Malowanie systemem na sucho

Malarnie proszkowe posiadają specjalne farby proszkowe, zatem nie są to zwyczajne, znane wszystkim farby w formie mokrej. W mieście Białystok, jak i w wielu pozostałych lokalizacjach w Polsce malarnie proszkowe proponują swoje usługi na bardzo dobrym poziomie, zapewniając dostęp do nowej, komfortowej w użyciu technologii. Bardzo dobra jakość powłoki malarskiej osiągana jest tylko i wyłącznie przy odpowiednio przygotowanym materiale, specjalnym podkładzie i na czystej, przygotowanej do tego celu powierzchni.

Więcej na: malowanie proszkowe felg Białystok

ul. Pogodna na przeciwko sklepu LIDL, Teren KPKM
15-399 Białystok
tel. 606 20 7777

 

 

 

Dodaj komentarz